субота, 22 листопада 2014 р.

Нєгомбо - місто контрастів

Повертаючись до теми, що подивитись та куди поїхати, як і обіцяв, розкажу про рибний ринок і не тільки.


Місто Нєгомбо та його особливості.
Містечко в 20-ти хвилинах від аеропорту теж має цікавинки.
Зранку, за сніданком, я розпитався менеджера готелю, куди краще поїхати і на що подивитись. Він усміхнувся і сказав, що зараз все організує і це ВСЕ нам обійдеться всього лиш в 2000 рупій (200 грн.). Ми з  другом погодились. Через 20 хвилин за нами приїхав Тук-Тук.

Церква, Храм.

Нєгомбо християнське місто, в ньому багато церков і мало не на кожному куті фігури святих в скляних футлярах з людський ріст. Наш водій пообіцяв показати найкрасивішу церкву цього міста. І він не збрехав. Церква нереальних розмірів, доглянута та з прекрасною архітектурою. Всередині не дозволено фотографувати та знімати відео, тому доведеться повірити мені на слово, там дуже гарно і панує спокійна атмосфера.





Наступною зупинкою був індуістський храм. Для мене це було дещо більше ніж проста екскурсія. Храм відкритий, без даху, всі люди моляться з квітами в руках, монахи сидять і розмовляють з людьми. Я не був виключенням і теж пішов до монаха. Як тільки він побачив білого хлопця, в шортах та майці з телефоном і очима по 5 копійок, з усмішкою запросив присісти. Ті 2 хвилини розмови тягнулись вічність, милий дідусь щось пошептав, потримав мою руку, а потім поставив славнозвісну червону цятку на чоло. Емоційний стан після відвідин храму не описати.










Рибний Ринок.



Рибний ринок в Нєгомбо це окремий всесвіт. На фоні калюж крові, обідраних котів та собак, брудних продавців дари океану виглядають по особливому. Жахливий запах і нереальний товар на прилавках, змішання відрази та захоплення.


Перед тим як ми вилізли в тук-тука водій дав настанову, торгуватись до піни з рота. Ми вийшли біля широченних рядів риби, котру сушать на сонці зі всіма нутрощами. Так як, таку рибку трішки страшно їсти ми пішли шукати ранішній свіжий улов.



Перше, що вибиває з нормального стану – це запах. Запах гнилої риби. Під ногами вода змішана з кровю та нутрощами риб ( нагадую, що я у вєтнамках ) всюди шум та метушня. Перші враження жахливі але потім починаєш звикати і вже дивишся суто на прилавки де лежать океанські екземпляри котрих, до цього, я бачив лише в енциклопедіях та по телику.





 В  шаленму хаосі ми купили два кілограма свіжих тигрових криветок, двох, ще живих, крабів і одну гарну рибку.


За все разом заплатили 3000 рупій (300 грн.) Погодьтесь ціна просто смішна.




Сад спецій.

Після вдалих покупок на ринку нас відвезли до саду спецій. Така байда є в кожному містечку, чому байда? А тому, що развод на гроші. Починалось все красиво. Нас зустрів якийсь а-ля гід по саду. Він добре володіє англійськю тому моментами було цікаво але сама екскурсія ніяка. Ми ходили біля трав, дерев та квітів і слухали про їх лікувальні властивості.







Потім, цей мужчина закликав мене до якоїсь халабуди і почав жалітись на складне життя, розказував, що він студент (30-ти річний) і тяжко йому жити, одним словом гарно просив грошей. Я по натурі принциповий але дійсно простіше дати 200 рупій і мати чистий спокій ніж слухати ті байки. Після цієї «екскурсії» нас запросили в аптеку з натуральною косметикою. Ціни звісно ставили захмарні але мені вдалось купити, єдине, що мене цікавило, кокосову олію по нормальній ціні.

Шопінг.

В інтернеті вичитав, що в Нєгомбо є два торгових центра. Після всіх вищеперелічених екскурсій я попросив водія відвести нас до шопінг центру. Чесно кажучи, я очікував більшого. В трьох поверховій будівлі було багато магазинів і багато людей. Але нормальних речей не знайшлось, все було або занадто малим, або нереально великим. Колористика заключалась на пяти кольорах. І навіть якщо комусь вдалось найти більш-менш цікаву річ, доводилось чекати близько 20 хвилин щоб попасти до примірочної кімнати де дуже мало місця. Шопінг в Нєгомбо не рекомендую.

Контакти: Instagram , Facebook , VK , E-Mail – Imjustin@mail.ru

неділя, 16 листопада 2014 р.

Інтернет на Шрі-Ланці.







Інтернет на Шрі-Лінці є, основне питання, який.

Ми вже звикли жити в ритмі
on-line, як же не запостити фотку в Instagram, чи не зачекінитись у facebook? Ланка – це чудовий шанс відпочити від постійних звуків «отримано повідомлення» чи «зберіть урожай на фермі». Ні, я не кажу, що на острові все так сумно з інетом але я думаю відпустку потрібно проводити, якось відмінно від буденного життя. Але якщо Вам інет все ж потрібен, то знайти Ви його зможете всюди, а ось скористатись – не завжди. По всьому острову є покриття оператора Dialog, можна купити карточку з кодом, ввести його у відповіде поле і користуватись певним лімітом мегабайтів. Майже в кожному готелі та ресторані є вайфай але особливою швидкістю передачі даних він не відрізняється. А якщо швидкість хороша, то не один Ви такий хитрий сидите в мережі. В Нєгомбо під моїм готелем (де був терпимий вай-фай) вечорами збирались місцеві. Сідали на велике каміння і приєднувались до світу віртуального, перегружаючи мережу.




 Тому, для мене, найоптимальнішим виходом була купівля інтернет сім карти оператора
Dialog. В магазині з вивіскою як на фото, де продають все, що в нього влізло, можна купити сім карту за 350 рупій та одразу поповнити ще за 700 рупій і Ви отримаєте 5 гігабайт 3G інтернету.





 Коли я прийшов до магазину і попросив сімку мені сказали, що продають лише по паспорту, так як вертатись до готелю не хотів довелось вмовляти продавця, який досить швидко погодився. Обрізати карточку на місці не могли, так як інструмент один на декілька магазинів. Продавець попросив зачекати, сів на мопед і поїхав з моєю карткою до станка. Не знаю чим вони обрізають ті картки але моя виглядала дуже пошарпано, хоча працювала ідеально. Це невимовна розкіш мати постійний та хороший інет в своєму телефоні, а якщо потрібно підключити, скажімо, комп’ютер чи планшет - на більшості смартфонах є функція «Модем» за допомогою якої роздається інет через
wifi. За місяць проживання на Шрі-Ланці рахунок поповняв 3 рази.


 
Як бачимо, на острові є декілька варіантів, як залишатись он-лайн але я надіюсь,що Вам попадеться готель із шикарним wifi і не доведеться виходи із ситуації. До речі про готелі, ТУТ Ви можете прочитати, як заселявся я. Ось ТУТ щоб такого смачного сфоткати і викласти в Instagram. А ТУТ, де можна круто зачекінитись в Хіккадуві
.
Далі буде...
Конаткти: Instagram , Facebook , VK , E-Mail - Imjustin@mail.ru